Aplikacje, które mogą się przydać w szkole!

Ostatnio zrobiłam mały przegląd plecaków na nowy rok szkolny, to teraz kolej na aplikacje na telefon. Wszystkie są darmowe i są w sklepie play.

Przelicznik jednostek - niby skromna nazwa, ale ta aplikacja ma wiele rewelacyjnych fukcji. Oprócz standardowych jednostek, jak i tych bardziej wyszukanych mamy rożne przydatne tabele, kompas, liczenie pola powierzchni, a co dla mnie było zaskoczeniem, bo nigdy się z tym nie spotkałam - mamy tam linijkę i kątomierz! Ekran naszego telefonu zamienia się w przybory geometryczne.Pracadomowa.pl - aplikacja, gdzie mamy rozwiązania do zadań. Obejmuje zakres z matematyki, fizyki i chemii, od klasy 4 przez gimnazjum, aż do 3 liceum. Wyszukujemy swoją książkę, znajdujemy zadanie, stronę i gotowe!


Synonimy - aplikacja bardzo przydatna do pisania wszelkiego rodzaju wypracowań, wpisujemy dane słowo, a po chwili mamy już wyrazy bliskoznaczne.

Timetable - po prostu plan lekcji, do którego możemy bardzo szybko zawsze zerknąć. Plan jest w postaci koorowych paseczków, które sami możemy do woli ustawic. Wpisujemy także początek i koniec lekcji, możemy też wpisać dodatkowe informacje na przykład numer sali, czy nauczyciela.

Photomath - to nie jest zwykły kalkulator, który po prostu poda nam wynik. Po pierwsze tutaj możemy za pomocą, aparatu w telefonie zeskanować jakiś przykład z zeszytu lub napisać za pomocą specjalnego kalkulatora, zadania mogą być naprawdę skomplikowane. Równania, potęgi, procenty. Aplikacja, jak najbardziej sobie poradzi, a wszystko z zasadami matematyki. Poza tym każde zadanie jest dokładnie przeanalizowane i mamy pokazane krok po kroku, jak zostało wykonane.

Linguee - słownik, języków naprawdę dużo, ja korzystam tylko z ang/pol. Słownik jest bardzo przejrzysty, wpisujemy dane słowo / zwrot (już wcześniej wyskakują nam różne podpowiedzi!) Kiedy już wejdziemy w jakiś zwrot, mamy dokładne tłumaczenia, przykładowe użycie w zdaniach, wyjaśnienie jaka to część zdania i tak dalej. Co mi się bardzo w tej aplikacji podoba, to jest to, że mamy wymowę w wersji brytyjskiej i amerykańskiej.

Korzystacie z jakiejś  w/w aplikacji? A może macie inne ulubione?

8 komentarzy:

xZossiax pisze...

Te aplikacje z obliczeniami bardzo przydatne, jeśli ktoś ma problemy z matematyką :D Ja aczkolwiek takich nie potrzebuję, haha.

zofia-adam.blogspot.com

Anonimowy pisze...

Ale ciekawe aplikacje! Nigdy o nich nie słyszałem (używałem tylko jakieś do nauki angielskiego) Bardzo fajna aplikacja z linijką :D

tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

Aleksis-Aliss pisze...

Niektóre z pewnością by mi się przydały :D

Zapraszam do mnie:
BLOG

INSTAGRAM

Faustyna L pisze...

Bardzo przydatny post!

Pozdrawiam cieplutko!
Faustyska.blogspot.com-KLIK

Eri Sunny pisze...

Nice post, Dear!
I`m following your blog with a great pleasure by GFC
Please follow me back - Sunny Eri: beauty experience

Natalia pisze...

Bardzo przydatne apki. I pomyśleć, że dawniej nasi rodzice musieli sobie radzić bez internetu i innych udogodnień.

Zapraszam na nowy post ♥
Będzie mi bardzo miło jeśli wpadniesz.
Pozdrawiam i obserwuję

MÓJ BLOG - KLIK

Veronica Lucy pisze...

Fajne i przydatne ;)
Mogłabym prosić o kliknięcie w link w tym poście? Byłabym bardzo wdzięczna :)
Zachęcam też do wspólnej obserwacji :)

veronicalucy.blogspot.com

Malefica pisze...

Great post dear! So interesting and really really useful! LIKE IT so much!
Thanks for sharing, dear!
I follow you. Visit me, and follow back. Hope see you soon. Maleficent

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!
Chętnie odwiedzę blogi podane przez Was w komentarzach.